Gucci گوچی

این برند معروف از یک کمپانی عطر و ادکلن واقع در کشور ایتالیا می باشد، این تولید کننده که با برند گوچی در بازار فعالیت دارد بیش از 54 عدد عطر و ادکلن را به سطح بازار ارائه داده است، عطر گوچی در سال 1921 فعالیت خود را در شهر فلورانس واقع در کشور ایتالیا آغاز کرده است.
معرفی کلی از دسته های مختلف عطر ها
عطر ها به دلیل این که از نظر شباهت بین گیرنده های بویایی و چشایی برخوردار هستند دسته بندی های مختلف اعم از شیرین، تلخ و ترش را در پی دارد و مصرف کنندگان عطر ها در تغییر فصل از سال نیز عطر ها با سلیقه های شخصی انتخاب می کنند و حتی تنوع در انتخاب عطر افراد به گونه ای است که در مراسمات مختلف عطر و ادکلن مخصوص و متناسب با مراسم را انتخاب می کنند و مورد استفاده قرار می دهند.

معمولا عطر های موجود در بازار از عصاره های خاصی اعم از چوب صندلی، شکلات و ادویه های شرقی گرم شامل می شوند که در این میان عطر ها و ادکلن های با عصاره مرکبات به ترتیب پرتغال، نارنج، لیمو و هندوانه از جمله عطر های خنک شناخته می شوند و این دسته از عطر ها در فصل گرم و عطر های گرم در فصل سرد مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین باید این نکته مهم را نیز در نظر بگیریم که انتخاب نوع طر و ادکلن مورد نظر نسبت به سلیقه افراد در فصول مختلف مشخص می شود.
انتخاب نوع عطر که بیشتر از دغدغه افراد می باشد و معمولا با توجه به عواملی نظیر سن، فصل، موقیت مورد نظر و بسیاری از دلایل دیگر مشخص می شود و از این دسته بندی بین عطر و ادکلن میتوان به راحتی سلیقه هر فرد را مشخص کرد و در مراسمات و جشن ها با توجه به شناخت قبلی از سلیقه اطرافیانتان لیستی از بهترین عطر های ممکن را تهیه و به شخص مورد نظرتان هدیه دهید.
دسته بندی عطر و ادکلن های مدرن تحول زیادی در دنیای عطر را در به دنبال داشت و از این رو با وارد شدن عطر های مصنوعی وارد عصری جدید از تنوع عطر ها شدیم.
عطر ها و ادکلن ها از ترکیبات مختلفی که به همراه دارند در حلال مناسب نظیر اتانول (ترکیب آب) قرار می دهند و هر چقدر از این موارد در ساخت و تولید عطر استفاده شود باعث افزایش میزان غلظت و ماندگاری بوی ترکیبات موجود می شود و همچنین روغن های استفاده شده در حلال ها نیز باعث افزایش مدت زمان ماندگاری در عطر می شود و این موضوع مهمی است که در خرید عطر و ادکلن از اهمیت بیشتری برخوردار است.
از بین دسته بندی های مختلف عطر های موجود در بازار در این قسمت به معرفی عطر های کلاسیک میپردازیم که شامل 1900 نوع مختلف بو را به همراه دارند که دسته بندی این نوع عطر و ادکلن عبارتند از:

رایحه یک گل : این دسته از عطر ها مربوط به بوی گل ها می باشد که این گل ها شامل گل رز، گل یاس و… موجود هستند.
رایحه چند گل : رایحه چند گل شامل عطر هایی می باشد که از ترکیب چند گل با هم به وجود می آیند که از جمله عطر های محبوب بین مصرف کنندگان است.

رایحه شرقی : یکی از رایج ترین دسته بندی از عطر ها می باشند که از دارای دسته شیرینی هستند و عمدتا از حیوانات به وجود می آید که در بیشتر موارد از ترکیب عنبر و مشک با رایحه وانیل، تونکا، عطر چوب و گل از جمله رایحه های شرقی به حساب می آیند و در مناطق شرقی و خاورمیانه بیشتر در دسترس هستند.
رایحه چوب : عطر های که دارای خواصی نظیر چوب دارند جزو این دسته از عطر ها می باشند از دسته های مختلف چوب از این عطر ها شامل چوب آگار، پاتچولی، صندل و سدرا می باشند.
رایحه چرم : از عطر های می باشند که معمولا از مواد طبیعی نظیر عسل، موم و تنباکو به دست می آیند.
رایحه گل ترکیبی : از دسته عطر های می باشند که با ترکیب چند گل و یا یک گل ساخته می شوند و از دسته عطر های کلاسیک در بازار شناخته شده هستند که از برند های معروف در عطر های کلاسیک، عطر بیوتیفول از برند استی لودر هستند.

رایحه گیاهان : عطر های هستند که از طریق برگ های له شده یا چمن های کوتاه شده به دست می آیند و از عطر های موجود در این دسته گیاهان عطر خیار را می توان نام برد.
رایحه آبی : عطری که بیشتر با نام اقیانوسی به همراه است و معنی بخش صبحی دل انگیز و زیبا می باشد، عطری که در کنار آن حس تازه، خنک و رطوبت را شکل می دهد.
رایحه مرکبات : تولید عطر یا ادکلن حاصل مرکباتی از رایحه پرتغال، ترنج، لیمو ترش و… تولید می شوند و با استفاده از این عطر های خوش بو طراوت را به خود هدیه دهید.
رایحه خوراکی : از جالب ترین عطر ها به شمار می آید و در عصر عطر و ادکلن های جدید می باشد و همچنین دارای طرفداران زیادی نیز می باشد و خوراکی های نظیر رایحه قهوه، کارامل، دسر، کاکائو، رایحه آغازی با قهوه و بادام شیرنی و… در ساخت آنها مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین عطر های خوشبو نظیر رایحه پایانی، با کاکائو، وانیل، دانه تونکا و چوب، و طبعی گرم و رایحه شیرین به وجود می آید.
عطر ها و ادکلن های دسته بندی شده در قسمت های بالا را در نظر بگیریم از تعداد زیادی عطر خوشبو و متنوع را به دنبال دارد و در عصر جدید بیشتر مردم گرایش به سمت عطر های مدرن را در پیش گرفته اند و در زندگی روزمره از این عطر ها استفاده میکنند که لحظاتی خوب و حس بهتر را به همراه دارد زیرا عطر استفاده شده در نزد هر کس با سلیقه او رابطه مستقیم دارد و نقش مهمی را ایفا می کند و به دنبال این سلیقه ها می توان انتخاب نوع عطر هر کسی را به راحتی فهمید.

Theme Settings